MALOCLINIC רמת השרון
א א א

7 דרכים לשדרוג החיוך לרבות השתלת שיניים בשיטת אול און פור

החיוך שלנו מושך אלינו עיניים ומסב אלינו את תשומת הלב. הוא משפר פלאים את התקשורת שלנו עם אחרים ומביא ברגע לתחושת קירוב ואושר. מהם כל היתרונות והחסרונות לשדרוג החיוך מה היתרונות והחסרונות בשיטת אול און פור?

 

 

  1. שיטת ALL ON 4  בשיטת אול און פור מוחדרים 4 שתלים לחניכיים ועליהם מונחת ביום ההשתלה מערכת שיניים, המוברגת על גבי השתלים ולא ניתנת לשליפה. הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית ובסיומו יוצא המטופל עם שיקום שיניים קבוע ויציב המאפשר לו להתחיל ללעוס מחדש ללא כל פחד וחשש.מחקרים שנעשו על אלפי מקרים הוכיחו כי ביצוע השיטה על פי הפרוטוקול המדוקדק של ד"ר מאלו ובשימוש של שתלים וחלקי שיקום מקוריים, מבטיחים אחוזי הצלחה מאד גבוהים 97% הצלחה

 

2. הלבנת שיניים– הטיפול מומלץ במצבים בהם השיניים בעלות עמדה וצורה תקינה אך אינן לבנות מספיק. ההלבנה תגרום לפיגמנט השן להלבין והצבע שהתקבל יהיה לבן ובוהק יותר. ישנן מספר דרכים להלבנה: הלבנה ביתית – הרופא מייצר סד פלסטי דקיק ובו מניח המתרפא ג'ל המכיל נגזרת של מי חמצן שמחמצנת את פיגמנט השן ומביאה להלבנתו. הלבנה מרפאתית – משתמשים באותו חומר פעיל, כאשר השוני הוא בעצם התהליך. במהלך הטיפול  (שאורך כשעה) משפעלים את החומר בעזרת אור LED או לייזר. אפשרות נוספת היא לשלב בין שני הטיפולים ובכך להעצים את התוצאות המתקבלות

יתרונות – הלבנות מקצועיות למיניהן אינן מרככות, הורסות או פוגעות בחומר השן. תהליך פשוט עם השפעת מיידית ובעלות יחסית נמוכה.

חסרונות  – לא ניתן להלבין כתרים או סתימות לבנות ולכן אם יש לכם כאלו, יהיה צורך להחליף אותם מיד לאחר ההלבנה על מנת שלא יהיו הבדלי צבע בין השיניים. רגישות זמנית בשיניים במהלך הטיפול.

3. כתרי חרסינה– מתאימים למצבים בהם הלבנה אינה עוזרת כגון שבר של שיניים, שיניים שהשחירו או האפירו לאחר חבלה או טיפול שורש, וכן עמדות לקויות של שיניים או גודל לא טוב. מצבים אלו דורשים מיסוך רציני או מילויי נפח שחסר, ולכן יש צורך לבצע כתר שהינו מעין 'כובע' עשוי חרסינה המתיישב על השן הפגומה. רבים מהמתרפאים חוששים שתיווצר אפרפרות בחניכיים או שוליים שחורים בקצה הכתר, אולם כיום משתמשים בכתרי זירקונים שאינם מכילים מתכת וצבעם לבן.

יתרונות – ביצוע הכתר מביא למראה שן מושלמת ולבנה ואף מחזק שיניים בעיתיות שהיו דקות /עדינות מידי והיו עלולות להישבר.

חסרונות – ביצוע כתר זירקוניום מחייב השחזה מינימאלית של השן (פחות מ 1 ממ) אולם הפעולה אינה הפיכה ולעיתים יש צורך בביצוע טיפול שורש. עלות כתר ללא מתכת הינה גבוהה יחסית.

יישור שיניים – מתאים למקרים בהם עמדות השיניים לקויות. פעולה זו מזיזה את כותרות ושורשי השיניים למיקום אידיאלי וכך מתקבלת קשת טובה ואופטימאלית. היום, באמצעים המודרניים ניתן לבצע יישור שיניים גם עם ברקטים) ריבועים) שקופים או מודבקים בחלק הפנימי של השיניים כך שבקושי ניתן להבחין בהם. כמו כן, קיימות שיטות של הלבשת פלטות שקופות המוחלפות כל 2-3 שבועות וכך לא ניתן כלל לראות שהמתרפא עובר טיפול אורתודנטי. יישור השיניים לעיתים אינו מחליף את שאר השיטות לשיפור אסתטי אלא בא בנוסף.

יתרונות – שיטה לא פולשנית אשר באמצעותה ניתן לשפר את מצב הסגר ולמנוע נזקים עתידיים.

חסרונות – משך זמן ארוך לרוב, כשנה עד כשנתיים, עלות השיטות החדשניות ליישור גבוהה. היישור משנה רק את מיקום השן ולא את צורתה ולכן במקרים רבים זו פעולה משלימה לכתרים או ציפויים. הליך בלתי הפיך.

4. ציפויי חרסינה ( PORCELANE LAMINATE VENEER  )- שיטה הנפוצה בעיקר בארה"ב ותופסת תאוצה גם בארץ. בשיטה זו מודבקים עלי חרסינה דקיקים על חזיתות השיניים הקדמיות וכך נוצר מראה אחיד ויפה. את השיטה המציא רופא שיניים אמריקאי בשנות הארבעים לשחקנים הוליוודיים שרצו שיפור חיוך מידי ללא השחזת שיניים וללא כתרי חרסינה. בשיטה זו מחספסים את האמאייל של השן (השכבה החיצונית של השן שעובייה 1.5 ממ) ועל פי מידות, מייצרים במעבדה את החזיתות. בתהליך מיוחד מדביקים אותן לשן והן הופכות לחלק אינטגראלי ובלתי נפרד של השן.

יתרונות – הרופא כמעט ואינו מוריד מחומר השן, מראה שיניים אחיד ואסתטי.

חסרונות –  מחיר גבוה.

יתרונות שיטת אול און פור – מראה שיניים מושלם, שינוי קיצוני בזמן קצר, אחוזי הצלחה גבוהים 98%. מתאים גם לאלו הסובלים מבעיה בכמות העצם.

חסרונות שיטת אול און פור – עלויות גבוהות ביחס וישנם מספר מקרים בודדים בהם לא ניתן יהיה ליישם את השיטה

5. סמייל דיזיין– התערבות כירורגית ליישור חניכיים אסימטריות ו׳גאמי סמייל' (חיוך סוס).

'גאמי סמייל' זהו מצב בו אין פרופורציות נכונות בין השיניים לחניכיים כך שבזמן חיוך רואים יותר מידיי חניכיים. במקרים אלו הזרקת בוטוקס מורידה את השפה העליונה כמו וילון, כך שרואים פחות חניכיים ומתקבל מראה מאוזן ויחס חניכיים – שיניים אידיאלי. זו לא פעולה כירורגית והיא מאד פשוטה.

במצב של חוסר סימטריה בחניכיים מבוצע יישור שלהן ע"י מכשור מיוחד שמאפשר את יישור הקו.

יתרונות – פעולות קצרו ומהירות.

חסרונות –  בהזרקת בוטוקס צריך לחזור על הפעולה כל 5 חודשים על מנת לשמר את התוצאות

6. כתרים אסתטיים– התקנת כתרים בשיניים הקדמיות על מנת לשפר ולעצב שפה עליונה נפולה מידי או צמודה מידי.

יתרונות – השחזת שיניים מינימלית אשר לא מצריכה טיפול שורש. טיפול מהיר וקל עם תוצאות משמעותיות ועלות נמוכה יחסית לאלטרנטיבות.

חסרונות –  פעולה בלתי הפיכה. נדרשת מיומנות רופא גבוהה. עלויות גבוהות יותר משל כתר סטנדרטי מאחר ונדרשים כתרי זירקוניום ללא מתכת.

www.maloclinic.co.il  

אול און פור

אול און פור

הלבנת שיניים
צרו איתנו קשר
התקשרו אלינו!
לחצו כאן
ברוכים הבאים לאתר של פרמון דנטל
להתחלת שיחה לחצו על הכפתור למטה