MALOCLINIC רמת השרון
א א א

השתלת שיניים ביום אחד בשיטת אול און פור | פרמון דנטל

מה שאתם צריכים לדעת על תהליך השתלת שיניים כולל השתלת שיניים ביום אחד בשיטת אול און פור 

השתל הוא תחליף לשן טבעית שאבדה או לא התפתחה. הוא מעניק מראה ותחושה טבעיים ומאפשר יכולת תפקוד טובה בכך שהופך לחלק אינטגרלי מעצם הלסת והפה. תפקידו המרכזי של הרופא הוא לבחור את השתל המתאים ביותר עבור המטופל, ואת הטיפול המתאים ביותר , לדוגמא: השתלות שיניים ביום אחד בשיטת און און פור. כאשר הצלחת הטיפול וזמן שרידות השתל תלויים בכך ובאיכות השתל. שתל דנטלי הוא אחד מהתהליכים הכירורגיים הפופולריים ביותר ברפואת השיניים המודרנית.

איך זה עובד?

העיקרון הרפואי של שתלים דנטליים הוא חיבור של תאי העצם האנושיים לפני השטח של השתל. כתוצאה מכך נוצר קיבוע של השתל לעצם הלסת המשמש כעוגן להנחת כתר שן. השתלים נבדלים זה מזה בגודל פני השטח שלהם, כאשר כל חברה מנסה להגדיל את פני השטח באמצעות חספוס מאחר ופני שטח גדולים מבטיחים סיכויי הצלחה גבוהים יותר.

מהו השתל הנפוץ ביותר?

מעל ל-90% מהשתלים הדנטליים המוחדרים בישראל מיוצרים בארץ בשמונה חברות מרכזיות. חומר הגלם הראשי לייצור השתלים הוא טיטניום. ברנמרק, ממציא השתל, השתמש בתחילה בטיטניום טהור (דרגה 4) אולם השתלים המודרניים הקיימים היום עשויים מסגסוגת של טיטניום מדרגה 5 המכילה בנוסף לטיטניום טהור גם 6% של אלומיניום ו-4% וונדיום הגורמים למתכת להיות קשה ועמידה יותר לאורך זמן. לשתלים שונים מאפיינים שונים כך שחשובה מאוד התאמה נכונה של השתל למקרה הספציפי. קיים אחוז קטן של שתלים המיוצרים גם מחומרים אחרים, בשל ההסתייגות של חלק מהקהילייה הרפואית משימוש במתכות המוחדרות לתוך הגוף וגם מסיבות אסתטיות. החומר הנפוץ השני הוא זירקוניה ZR2O2- חומר לבן קשיח אך יקר מאוד ושביר. קיימים גם סוגים שונים של פולימרים ופוליאמידים אך הנושא עדיין לא מפותח מספיק ואין הרבה מחקרים תומכים בנושא.

אילו צורות קיימות?

השתל הנפוץ ובעל שיעורי ההצלחה הגבוהים ביותר הוא שתל צילינדרי עם סלילים דמויי בורג. יש שתלים בעלי מבנה ישר או מתכנס, כאשר מבנה מתכנס "חרוטי" מתאים ללסת צרה ומתכנסת, ומבנה ישר מתאים ללסת רחבה וישרה. העצם נבנית סביב סלילי השתל, כאשר קיימת חשיבות לממדי השתל בקבלת יציבות בעצם הלסת. צורה נפוצה נוספת היא שתל דיסק, המיועד למקרים של חוסר עצם, אך שיעורי ההצלחה שלו נמוכים משמעותית משתלים צילינדרים.

שתל ארוך ו/או רחב יותר מאפשר שטח פנים וקישור נרחב יותר בין העצם לשתל, מה שצפוי להאריך את חיי השתל, אך לא תמיד ניתן להחדיר שתל שכזה. השתל מוחדר לעצם הלסת וקיימות מספר מגבלות אנטומיות כגון הסינוס המקסילרי בלסת עליונה (חלל אוויר הנמצא באזור האחורי) והעצב המנדיבולרי בלסת תחתונה (עצב הנותן תחושה לשפתיים ואסור שהשתל יגע בו). גם רוחב עצם הלסת יכול להגביל את השימוש בשתלים ארוכים ורחבים.

שתל איכותי שורד יותר שנים

ציפוי השתל וניקיון פני השטח הם הגורמים העיקריים המבדילים בין יצרן ליצרן והם המשפיעים ביותר על הצלחת השתל לאורך זמן. אובדן עצם סביב שתלים בעלי פני שטח וציפויים איכותיים נפוץ פחות מאשר בשתלים סטנדרטיים ואף מוכח מחקרית. החברות הגדולות בעולם ( כגון NOBEL ו –  ZIMMER ) משקיעות סכומי עתק בנושא זה הן במחקר ופיתוח והן במחקרים לטווח ארוך המראים לא רק את ההצלחה הראשונית שבקליטת השתל אלא גם את שנות שרידותו בפה.

השתלות שיניים ביום אחד  אול און פור, אול און 4

באופן המסורתי כאשר מוחדר שתל יש להמתין 4 -6 חודשים עד לקבלת יציבות ראשונית, כלומר היצמדות של תאי עצם לפני השטח של השתל, ורק אז מתחיל תהליך השיקום והצמדת כתר מעליו. בשנים האחרונות הוצגו שיטות שונות המקצרות מאד פרק זמן זה כאשר והחלוץ המרכזי בתחום הוא ד"ר פאולו מאלו, אבי השתלים להעמסה מידית ואבי שיטת אול און 4 (אול און פור). בשיטה זו מוחדרים השתלים ללסת ובמקביל הרופא מעמיס כתר על השתל. חשוב מאד להבין כי מאחורי תורה זו ישנם אלמנטים רבים התורמים להצלחת הטיפול ולא כל שתל מתאים לסוג טיפול זה. ד"ר מאלו בשיתוף חברת NOBEL פיתח שתל חדשני עם פני שטח מיוחדים הגורמים לאחוזי הצלחה מרשימים ביותר – 98%. כך מתאפשרות השתלות שיניים ביום אחד.

מהם שתלים ייחודיים?

שתלים אלה מיועדים למצבים מיוחדים. כך למשל שתל זיגומטי מיועד לקבל יציבות מעצם הלחי במצבים של אובדן עצם מהותי בלסת עליונה, שתלים צרים (mini implants) מיועדים למצבים של עצם צרה ביותר, ושתלים קצרים ורחבים מתאימים למצבים של גובה עצם מינימלי מעל הפרעה אנטומית, כגון עצב.

לאחרונה פותח על ידי חברת ׳זימר דנטל׳ שתל מהפכני וחדיש הנקרא Trabecular metal שתל זה, בניגוד לצורת רוב השתלים, מכיל סגסוגת ייחודית ובעל מבנה תלת מימדי המאפשר בנייה של עצם לתוך השתל, מה שמגביר את יכולת העיגון של השתל ומקצר משמעותית את זמן ההמתנה הנדרש לאיחוי השתל בעצם הלסת.

נשמח לעמוד לשירותכם ולהשיב לשאלות נוספות בטלפון 03-5470755

אם ברצונכם שנחזור אליכם אנא השאירו פרטים בתיבת "צור קשר" מימין

השתלת שיניים אול און פור

השתלת שיניים
צרו איתנו קשר
Call Now Buttonהתקשרו אלינו!